Trendy w WZW w 2004 roku

Trendy w wzwCykl trendy w wzw

Sugerując się blogiem winiarskim zrozumiałem, że kwestią niezwykle ciekawą jest przeanalizowanie informacji dotyczących zapytań wykonywanych w wyszukiwarce google, a dotyczących naszego stylu życia (wiadomość o infekcji wzw sprawia, że musimy zmienić wiele). Dlatego postanowiłem skorzystać z możliwości jakie udostępnia firma z Kaliforni i przyjrzeć się bliżej narzędziu google trends.

Informacje wydają się na tyle ciekawe, że zasługują na osobny cykl, który zostanie zatytułowany „Trendy w wzw”. W każdym wpisie będę przedstawiał informacje pochodzące z usługi od początku jej powstania czyli od 2004 roku. Postanowiłem, że będę wyszukiwał informacje na temat pięciu moim zdaniem najbardziej kojarzących się z wzw słów kluczowych: wzw, wzw b, wzw c, hbv i hcv.

A co się działo w 2004?

Zacznijmy w takim razie od trendów w 2004 roku. Zobaczmy czego ludzie poszukiwali w ciągu całego roku:


Jak widzimy ogólna liczba zapytań dotyczyła słowa kluczowego wzw. Zainteresowanie zmieniało się znacznie w ciągu roku, w niektórych miesiącach nie występowało w ogóle, a w innych było ono ogromne. Bardzo często ludzie wyszukiwali również informacji dotyczących wirusa wzw typu c. Zapewne wszystkie te szczyty związane są ze zdiagnozowaniem choroby. Zastanawiające jest wręcz marginalne zainteresowanie wirusem typu b. Jest ono zapewne związane z tym, że można się przed nim bronić przy pomocy szczepienia.

A jakie znaczenie przy wyszukiwaniach ma region?


Ogólnie w większości województw poszukiwano słowa kluczowego wzw. Tylko w jednym wyraźnie bardziej interesowano się wzw typu b, a aż w czterech wzw typu c. W województwie podkarpackim pojawiały się wyłącznie takie zapytania.

Trendy przedstawiają jeszcze informacje o zainteresowaniu zapytaniem w danym podregionie, ale postanowiłem ich nie przytaczać, gdyż informacje z roku 2004 wydają się jeszcze dość chaotyczne. Ma to pewnie związek z tym, że usługa dopiero startowała. W kolejnych latach obraz staje się bardziej przejrzysty, możemy się też dowiedzieć czego jeszcze próbowali się dowiedzieć użytkownicy, dlatego już teraz zapraszam na kolejny artykuł.

One Reply to “Trendy w WZW w 2004 roku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.