Trendy w WZW w 2006 roku

trendy w wzwTrendy w wzw w 2006 roku.

W porównaniu rok do roku trendy w wzw znowu zaskakują. Wykres w ujęciu czasowym bardzo przypomina ten z 2004 roku. Co jest dla mnie sporym zaskoczeniem.Szczerze mówiąc spodziewałem się już teraz jakiejś powtarzalności i kumulacji zapytań w jednym bądź kilku okresach w roku. Spójrzmy tymczasem na wykres:


Widać na nim spore zainteresowanie informacjami dotyczącymi wzw ogólnie oraz hcv. Wydaje mi się, że wzrosło też zainteresowanie informacjami na temat wzw typu b. Ogólnie rzecz ujmując zainteresowanie tymi kategoriami utrzymywało się przez cały rok.


Przyglądając się zainteresowaniu z uwzględnieniem regionów można dojść do wniosku, że wirusem hcv interesowały się głównie południowe regiony kraju. Ciekaw jestem tego związku. Nie znalazłem niestety, żadnych informacji, które mogłyby wskazywać na szczególne zainteresowanie tych regionów kraju odmianą wirusa typu c.

Zerknijmy jeszcze jakich dodatkowych informacji poszukiwały osoby zainteresowane wzw:


Większe zainteresowanie było jednak związane z wzw typu b.

Póki co jestem zaskoczony tym, że nie pojawiło się zainteresowanie szczepionkami przeciwko wzw, sposobami leczenia lub diagnozy. Ale może jeszcze przyjdzie na to czas. Z tego co mogliśmy przeczytać w poprzednim poście Ministerstwo Zdrowia prowadziło działania na szeroką skalę związane ze zwiększaniem świadomości społeczeństwa o zagrożeniu jakim jest choroba hcv.

One Reply to “Trendy w WZW w 2006 roku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.