Trendy w WZW w 2009 roku

Trendy w wzwTrendy w wzw w 2009 roku

Trendy w wzw powoli przestają zaskakiwać. Pojawia się pewna prawidłowość, która była już zauważalna w poprzednim artykule. A mianowicie wyszukiwania fraz hbv, wzw b i wzw c stanowią marginalną część zapytań.Prym wiodą frazy wzw i hcv. Spójrzmy z resztą na wykres:

Jak widzimy wzw i hcv przeplatają się przez cały rok. Pojawia się kilka okresów kiedy to zapytania związane z tymi frazami są szczególnie popularne. Wykresy stają się ciekawsze w latach, w których organizowane są jakieś wydarzenia związane z chorobą, powoduje to nagły wzrost zainteresowania danym zapytaniem i w konsekwencji sam wykres staje się ciekawszy do analizy.


Zainteresowanie z podziałem na podregiony ukazuje nam natomiast znaczącą przewagę zapytań ogólnych o wzw.

W końcu pojawiają się natomiast zapytania podobne do tych, które sprawdzam w analizie. Przy poszukiwaniach wzw użytkownicy interesują się również odmianą wirusa typu b i c. Prawdziwe zaskoczenie jednak pojawiło się u mnie, gdy zobaczyłem, że przy poszukiwaniach informacji o hcv użytkownicy zaczęli się też interesować diagnostyką wirusa:

Skojarzone zapytania dotyczą antygenu HBs, choć to akurat odnosi się do wirusa typu b, oraz objawami jakie daje wirus hcv.

Być może w tamtym czasie coś zaczęło się zmieniać w świadomości osób zarażonych, którzy postanowili dowiedzieć się czegoś więcej o swojej chorobie.

Opracowano na podstawie trendów w wzw z 2009 roku.

Zdjęcie dzięki GotCredit.

One Reply to “Trendy w WZW w 2009 roku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.