Trendy w WZW w 2011 roku

trendy w WZWTrendy w WZW w 2011 roku

Trendy w WZW w 2011 roku znowu pokazują nam pewną zmianę w stosunku do lat poprzednich, choć są nieco podobne do roku ubiegłego. W jednym z majowych tygodni nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania HCV.

Zerknijmy na wykres:


Przeszukując internet natknąłem się na akcję „Stop! HCV„. Jest to program profilaktyczny przygotowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polską Grupę Ekspertów HCV. Skierowany został głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego realizacja nastąpiła w okresie marzec – maj 2011. Wnioskuję, że realizacja programu wpłynęła bezpośrednio na wykres trendów. Załączona prezentacja zawiera sporo interesujących informacji. Zachęcam do przeczytania.

Zerknijmy również na zainteresowanie z podziałem na region:

Można zauważyć wzrost zainteresowania HCV w wielu polskich województwach.

W końcu coś na poważnie zaczęło się dziać jeśli chodzi o poszerzanie wiedzy dotyczącej HCV. Zerknijmy sobie na listę zapytań, które zadawano przy poszukiwaniu informacji o HCV:

Widzimy tutaj aż 11 dodatkowych zapytań w tym anty HCV, ogólnie pojętej diagnostyki i sposobów leczenia hcv. Przy zapytaniach WZW i WZW typu b pojawiło się zainteresowanie szczepieniami:

Wydaje mi się więc, że z roku na rok świadomość społeczeństwa związana z chorobami zakaźnymi zaczyna się zwiększać.

Wszystkie wykresy można tradycyjnie znaleźć na stronie trendów.

 

One Reply to “Trendy w WZW w 2011 roku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.